Михајловиќ закажа прес-конференција!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Утрово сите медиуми во Италија пренесуваа вест дека српскиот стратег Синиша Михајловиќ ќе биде приморан да ја заврши тренерската кариера.

Наводно причината за тоа е тешка болест.

Детални информации засега нема, само се знае дека Михајловиќ не се чуствува добро уште од четвртокот.

Михајловиќ и минатата недела имаше проблеми со здравјето поради што Болоња мораше без него да ги започне припремите.

На почетокот се претпоставувало дека се работи за грозница, но лекарските прегледи покажале дека ситуацијата е многу посериозна.

Според информациите докторите му соопштиле на Михајловиќ дека мора да ја прекине кариерата за во целост да се посвети на лекувањето. Детали како што кажавме нема, но би требало да има денес во 16:30 часот.

Во 16:30 часот денес Михајловиќ закажа прес-кондеренција на која ќе им се обрати на медиумите.