Асистентот на Анчелоти потврди: Доаѓа ли Елмас? Мислам дека да! (ВИДЕО)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Познатиот италијански новинар, Џанлука Ди Марцио вчера вечер пренесе дека Елиф Елмас и Наполи постигнале конечен договор околу неговиот трансфер во клубот од Неапол.

Договор постигнале и двата клубови, па трансферот на Елмас ќе изнесува 16 милиони евра плус четири милиони изразени во бонуси. Со таа сума Елмас ќе стане најскапиот македонски фудбалер.

Според информациите трансферот треба да се заврши во понеделник.

Дека навистина Елмас е пред трансфер во Неапол потврдува одговорот на асистентот на Карло Анчелоти, Давиде Анчелоти.

Фановите го пресретнаа Давиде и му поставија прашање за Елмас на кое тој одговори дека очекува Елмас да пристигне во Наполи.