Меси, Нејмар, Мбапе и Рамос „го избудалија Хакими“ (снимка)


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Не е лесно да бидеш „во средина“ на тренинзите во ПСЖ ако се знае какви ѕвезди и фудбалски мајстори играат во овој клуб.

Ашраф Хакими сигурно е еден од најдобрите на својата позиција, но кога се најде „во средина“ меѓу Меси, Мбапе, Нејмар и Рамос не знаеше каде попрво да ја бара топката…

На крајот во немоќ Мароканецот падна на тревата.