Меланија VS. Летиција – моден „дуел“ на двете дами


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓Кога на едно место, една до друга ќе се најдат две дами како Меланија Трамп и ппанската кралица Летиција, тоа е вистински рај за очи за вљубениците во модните дизајни и врвниот моден стил.

Двете дами се сретнаа во Белата куќа, во рамки на политичката посета на шпанското кралско семејство на американскиот претседател Доналд Трамп.

Убавата шпанска кралица повторно покажа дека има извонредно чувство за стил одлучувајќи се за розовиот фустан кој ја следи линијата на телото, украсен со копчиња. Нејзиниот фустан е креација на Мајкл Корс.

Меланија делуваше сензационално во интересниот фустан со А-крој без ракави во комбинација со сивозелена и бела боја.

И двете дами делуваа пристојни, софистицирано и одмерено. Без премногу детали и накити, тие покажаа како и жените во зрели години можат да бидат облечени со стил.