Меланија САМО ОВА не сака да се спомнува во муабетите за секс аферата на Трамп


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Во првата година од претседателствувањето со најмоќната држава на светот, Доналд Трамп никако глава да крене од скандали, а на последниот во кој е вклучена порно актерката Сторми Даниелс се ситат сите негови противници ширум светот.

Единствената личност која (ин)директно е вклучена во сета таа фама со секс аферата на Трамп од 2006 година, а која досега не се огласила за истата, е неговата сопруга Меланија Трамп.

Но, после интервјуто кое Сторми Даниелс го даде за емисијата 60 Minutes, и тоа се промени. Додуша, Меланија лично не кажа ништо, туку тоа го направи преку нејзината портпаролка Стефани Гришам.

„Додека медиумите уживаат во шпекулациите и сочните трачеви, би сакала сите да ги потсетам дека тука постои и малолетно дете чие име не би требало да се споменува во тие приказни“, напиша Гришам на Твитер.

Под тоа мислеше на 12-годишниот Барон, за кој се пишуваше дека е роден во периодот кога се случила наводната афера. Освен тоа, тука е и ќерката од Сторми Даниелс, која таа сама ја спомена во интервјуот кога откри дека непознат маж им се заканувал во врска со аферата со Трамп.