Меган Марк: Нема да паднам на крокодилските солзи на татко ми …


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Драматра која го засени семејството на Меган Маркл поради нејзината венчавка со принцот Хари, нема крај. Нејзиниот татко Томас Маркл почна интензивно да комуницира со медиумите и да открива приватни детали од нејзиниот живот, а истакна дека неговата здравствена состојба е лоша, но дека на Меган веројатно би и било полесно да е мртов.

Меган, како што пишува бирански Сан, им се доверила на пријателите дека нејзиниот татко емотивно ја уценува.

„Меган нема да падне на крокодилските солзи на нејзиниот татко. Единствена желба за роденден која ја има е тој да престане да зборува со новинарите и да закопува со изјави дека би било се полесно ако е мртов“, открива извор.

„Нема намера наскоро да зборува со него ниту да го посети“, заклучува блискиот пријател на Маркл.

За потсетување, таткото на Меган се пожали на медиумите дека неговата ќерка ги променила сите телефонски броеви и дека не се слушнале откако се омажила за принцот.