Мбапе со топката нокаутираше навивач додека се загреваше пред дуелот со Мароко – веднаш притрча да се извини (фото/снимка)


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


За време на загревањето пред полуфиналниот дуел со Мароко на Светското првенство во фудбал во Катар, францускиот фудбалски ас Килијан Мбапе имаше мал инцидент во кој со топката ненамерно „нокаутираше“ еден од навивачите во публиката.

На видеото објавено на социјалните мрежи се гледа како Мбапе трча кон трибините, ја прескокнува заштитната ограда за да му се извини на навивачот кој се држи за лицето, откако претходно бил удрен со топка од страна на францускиот репрезентативец.