Мажите ќе се разочараат: „Бапските“ женски гаќи се враќаат во мода


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓Трендовите во модата подеднакво ги опфаќаат како оние горни слоеви на облека, така и оние долните алишта во кои спаѓаат женските градници и машките и женски маички и гаќи.

Судејќи според предвидувањата на модните експерти кои ги следат развојот и тенденциите на трендовите, кога станува збор за женската долна облека, многу мажи ќе останат разочарани бидејќи во мода се враќаат „бапските“ женски гаќи.

A post shared by Le Petit Trou (@le_petittrou) on

Гаќите со висок струк веќе ги преплавија „онлајн“ продавниците како Nordstrom, Shopbop и Need Supply.

A post shared by else (@elselingerie) on

Иако веројатно се најудобните гаќи кои воопшто постојат, последниве години ги биеше лош глас, поради што многу жени на големо ги избегнуваа. Оваа година „бапските“ гаќи украсени со чипка и други декоративни елементи од луксузен сатен се враќаат на голема врата, поради што сè помалку жени нема да успеат да им одолеат на овие модели.