Вебкафе

Маж кој порано бил жена, остана бремен од жена која, всушност, е маж

Дана Султана е колумбиска трансродова манекенка родена како маж , а се идентификува како жена. Таа на социјалните мрежи сподели фотографија со сопругот Естебан Ландрау, кој е роден како жена и во моментов е осум месеци бремен.

„Љубовта е љубов“, ја започна Дана својата исповед на Инстаграм, каде ја следат 219.000 луѓе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ðanna Sultana (@dannasultana) on

Тие го зачнале бебето природно затоа што двајцата ги сочувале органите со кои се родени, јавуваат локалните медиуми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ðanna Sultana (@dannasultana) on

Естебан неодамна мислел дека има контракции и ќе го роди бебето порано од планираното, но во болницата го убедиле дека неговите симптоми се сосема нормални.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ðanna Sultana (@dannasultana) on

Тие исто така објавија дека ќе станат родители на момче кое ќе го крстат Ариел.

„Ова е прекрасно, им давате надеж на илјадници трансродови луѓе“, им напишал еден од нивните многубројни обожаватели.

Advertisements
To Top