Спорт

Масовна пресметка на бокс првенство (видео)

Четири лица завршија во болница откако изби масовна тепа*ка на јуниорско бокс првенство во Англија.

На самото отварање на првенството изби масовна тепа*ка, па летаа маси и столици на сите страни, а на крајот четири лица се здобија со тешки повреди.

Реагираше полицијата и спречи поголема пресметка, а првенството веднаш беше прекинато.

To Top