Спорт

Малага го суспендираше тренерот поради експлицитното видео!

Раководството на Малага експресно реагираше откако на интернет се појави видео со порнографска содржина со нивниот тренер, Виктор Санчез дел Амо.

На снимката се гледа како Санчез седи во опрема на Малага, ги соблекува гаќите и се допира по интимните делови, па од клубот веднаш реагираа и му врачија отказ.

На својот Твитер профил, Санчез објави дека бил уценуван во врска со видеото пред да биде објавено.

„Јас сум мета на криминалци против мојата приватност со вознемирување и изнудување“, вели 43-годишниот стратег.

To Top