Македонските надежи ги дознаа противниците: Ова е распоредот!


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим! ↓↓↓Младата македонска репрезентација денес ги дозна противниците за квалификацискиот циклус за Европското првенство 2021, кое ќе се одржи во Унгарија и Словенија.

Македонските надежи во група со еден еден од најголемите фаворити, селекцијата на Шпанија, а во нашата група се уште и Црна Гора, Израел, Казахстан и Фарски Острови.

Натпреварите од квалификацискиот циклус започнуваат во септември 2019 година. Победниците од сите квалификациски групи обезбедуваат директен пласман на Европското првенство.

Распоредот на натпреварите:

Македонија – Фарски Острови
Црна Гора – Македонија
Македонија – Казахстан
Шпанија – Македонија
Фарски Острови – Македонија
Македонија – Израел
Израел – Македонија
Македонија – Шпанија
Казахстан – Македонија
Македонија – Црна Гора