Македонски полицајци брутално тепаат човек на улица – јавноста по социјалните медиуми бара нивно санкционирање (снимка)


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓На Фејсбук денес беше вирално споделувано видео на кое се гледа како македонски полициски службеници брутално тепаат човек среде улица.

Во описот на видеото пишува дека претепаниот човек е всушност лице од ромска етничка заедница. Граѓаните на социјалните мрежи бараат МВР да го испита случајот и да ги санкционира сторителите.