Мајсторија за која долго ќе се зборува: Ова е кандидат за гол на сезоната!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Веќе се навикнавме наградата за најубав гол на сезоната да оди во рацете на најголемото и најпознато фудбалско име, но не мора баш секогаш да биде така.

Кандидатура за овогодинешната награда истакна Даниел Дубидад, фудбалер на Алверчурч, клуб кој настапува во осмата фудбалска лига.

Нема потреба од зборови, само погледнете го голот!