Славни

Репрезентативец на Колумбија ја заведуваше сопругата на соиграчот, па не помина добро

Колумбискиот репрезентативец и член на Атлетико Жуниор, Тео Гутиерез се обиде да ја заведе сопругата на својот соиграч Роберто Овелар, но не успеа во тоа.

Двајцата фудбалери заедно играат за колумбискиот прволигаш, но Овелар во јануар поради Гутиерез ќе мора да го напушти клубот.

Имено, Гутиерез и „фрли око“ на атрактивната сопруга на Овелар, Гладис Ортега и навоно и признал дека е луд за нејзините облини, а подоцна се обиде да негира.

Овелар и Гладис се во брак и имаат две деца, но и Гутиерез исто така е оженет и има семејство.

????

A post shared by Bufalo Ovelar ⚽ (@bufaloovelar85) on

Hermosa mi muñeca #joyforjesusbis

A post shared by Yeimi collante (@yeicris29) on

To Top