Мадона ги турна гаќичките на Твитер и упати порака со „срамната“ фризура (18+_

wb6ywn.jpg

Ep.1 Urban Explorer: Каде да пиете најдобро кафе во Скопје!? ↓↓↓


Фотката која Мадона ја сподели на својот Твитер профил крена медиумска прашина.

Кралицата на поп музиката одлучи да го поддржи протестниот марш против Доналд Трамп, а тоа го направи во свој контроверзен стил.

„Just do it. Милионски марш на жените. Биди таму“, беше пораката која ја испрати Мадона до своите фанови и следбеници на оваа социјална мрежа. Иако многумина се сложуваат со нејзината цел, некои сепак го критикуваа начинот на кој го направи тоа, па ѝ порачаа да порасне.