Спорт

Лудило: Вака Нејмар ја славеше победата над Реал!

Нејмар поради суспензија не можеше да им помогне на соиграчите во Мадрид, но на свој начин го прослави победоносниот гол на Лео Меси.

Бразилецот остана во Барселона и во друштво на добри пријатели го следеше „Ел Класико“. Лудилото кое настана после победоносниот гол на Меси тој го споредли на социјалните мрежи.

Погледнете!

Advertisements
To Top