Спорт

ЛШ: Гвардиола против „кралевите“, Елмас против Барселона

Попладнево во седиштето на УЕФА, Нион беа извлечени осминафиналните парови од Лигата на шампиони.

Ждребот ни донесе возбудливи дуели, а највозбудливи се секако дуелите меѓу Реал и Сити како и Атлетико Мадрид – Ливерпул

Осминафинални парови:
Борусија Дортмунд – ПСЖ
Реал Мадрид – Манчестер Сити
Аталанта – Валенсија
Атлетико Мадрид – Ливерпул
Челзи – Баерн Минхен
Олимпик Лион – Јувентус
Тотенхем – Лајпциг
Наполи – Барселона

Првите средби се закажани за 18, 19 односно 25 и 26 февруари, а реваншите ќе се играат на 10, 11 односно 17 и 18 март.

To Top