Локатели, друже, кај отиде?


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Милан и Јувентус синоќа одиграа интересно дерби кое заврши без победник 1:1.

„Росонерите“ беа подобар противник во поголемиот дел од мечот, а публиката можеше да види одлични фудбалски потези.

Уште еден одличен натпревар одигра плејмејкерот на Милан, Брахим Дијаз кој со еден потег го понижи Локатели.