Ливерпул се засилува со италијански талент


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Италијанските медиуми пренесуваат дека нова мета на Ливерпул е талентот на Каљари, Николо Барела.

Станува збор за 21-годишен играч за врска кој оваа сезона игра фантастично и го привлече вниманието на многу големи клубови.

Барела важи за еден од најголемите италијански таленти, а на Апенините го нарекуваат „новиот Наинголан“ бидејќи многу наликува на ѕвездата на Рома.

Може да ги покрие сите позиции во средниот ред, добар е во дефанзива, а исто така често помага во офанзивните акции и има добро чувство за гол.

За него силен интерес покажуваат најголемите италијански клубови Интер, Милан и Јувентус, но Ливерпул е спремен да го „икраде“ пред носот на Италијанците.

Наводно „црвените“ веќе спремиле понуди и стапиле во контакт со клубот од Сардинија.