„Лепливи“ бикини за фатална еротичност и разоленост на плажа


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Екстремните бикини костими (ако можеме воопшто да ги наречем костими за капење) кои се направени од самолепливи траки кои минималистички се лепат само по срамните делови од телото, според модните тенденции ќе бидат еден од похрабрите хитови на плажите ова лето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Joel Alvarez (@blacktapeproject) on

Ваквите бикини од лепливи ленти беа промовирани на модна ревија во Мајами. Претходно, минатата година, вакви екстремни дизјани на костими за капење беа претставени од „кралот на лентите“, Џоел Алварез.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Легитимно е прашањето поврзано со овие модели на бикини кое го поставуваат многумина на социјалните мрежи за тоа колку е болно отстранувањето на истите од телото.