Кун Агуеро го откри името на наредниот клуб!

Напаѓачот на Манчестер Сити и според многумина најдобриот напаѓач во Премиер лигата, Кун Агуеро јавно проговори за својата иднина.

Агуеро откри дека нема никакви проблеми со тренерот Пеп Гвардиола и стави крај на шпекулациите за негови заминување од „Етихад“.

„За сега се чувствива одлично во Манчестер Сити, а кога ќе го напуштам тој клуб се селам во Индепендиенте. Што се однесува до шпекулациите не им обнувам внимание. Среќен сум во Сити и со работата со Пеп“, истакна Агуеро.

Аргентинскиот Индепендиенте е клубот каде Агуеро почна да игра фудбал пред да се пресели во Европа и во неколку наврати истакнува дека токму таму сака да ја заврши кариерата.