Космонаути прават „важни“ истражувања на нулта гравитација во вселената


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Руските космонаути кои се наоѓаат во Меѓународната вселенска станица на свој начин го слават Светското фудбалско првенство на нулта гравитација.