Кошаркарот Стеф Кар за влакно избегна смрт во фатална сообраќајка (видео)


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓Еден од најголемите кошаркарски асови на нашето време, НБА легендата Стеф Кари, преживеа вистински хорор на автопатот во Калифорнија.

Како што е веќе познато, најдобриот кошаркар на Голден Стејт Вориорс, додека се возеше со своето Порше пред неколку дена, во еден момент беше удрен откако друго возило започна неконтролирано да се врти, но за среќа на Кари, се заврши добро како што се гледа на снимката.

Последните информации велат дека Кари после овој инцидент излегол без повредни.