Копија на Роналдо предизвика хаос во Торино – мислеа дека стигна легендата


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Кога на аеродромот во Торино пристигна фудбалерот Армандо Ицо, играчот кој ќе биде претставен како новото засилување за клубот „Торино“, авионскиот персонал веројатно прелажан од неверојатната сличност во изгледот и стилот на Ицо со Кристиано Роналдо, ја пласираше веста дека португалскиот фудбалски ас пристигна во нивниот град.

Веста за „лажниот“ Роналдо веднаш се рашири на социјалните мрежи каде ја споделувааа фотографијата од Ицо како да е Кристиано. Периодов фудбалските фанови на „Старата дама“ ги тресе еуфоријата за трансферот на Кики во нивниот омилен клуб кој спортскиот свет го карактеризира како „трансфер на векот“, не поради сумата (замислете, дојде време 100 милиони евра да не се вртоглава сума за фудбалски трансфер), туку поради тежината на приказната и фамата која со себе ја носи Роналдо.