Контроверзниот бакнеж на Роналдо после финалето во Лигата на шампионите

Герет Бејл синоќа му го украде шоуто на теренот на Кристиано Роналдо, а португалскиот фудбалер се потруди со други методи да допре до вниманието од јавноста и медиумите.

Прво ги заинтригира новинарите со изјавата дека „било убаво да се игра за Реал“, а после финалето од Лигата на шампионите му се придружи неговото семејство.

Девојката Герогина Родригез страсно го бакна својот животен избраник, а фудбалерот потоа со бакнежот во уста кој му го даде на неговиот највозрасен син Кристиано Јуниор предизвика контроверзии во медиумите.

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on