Комшиско чупе со фатални облини: Алесија Бами покорува со сексапил


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


18-годишната Алесија Бами е фотомодел и балерина од главниот град на нашиот западен сосед, Тирана.

Прв пат јавноста слушна за Алесија уште кога беше девојче, поточно, кога учествуваше во танцово шоу во кое ги покажа своите балетски способности, бидејќи тој танц го вежба од својата шеста година.

Во 2014 година се пријави на избор за убавица, после што активно почна да работи како модел. Моментално престојува на плажите од турска Анталија, додека минатото лето го помина во Кан.

Гламурозната и сексапилна Албанка истакнува дека актерската кариера е еден од нејзините соништа, поради кој би се откажала од работата како модел.