Комшии на Трамп: Еден од најскапите имоти на Флорида вреден 135 милиони долари

Еден од најлуксузните и најскапо проценетите имот на Флорида е лоциран на Палм Бич, а се наоѓа на еден километар од приватниот имот на претседателот на САД, Доналд Трамп.

Имотот во кој спаѓа луксузна вила, плажа, базен, теретана и други содржини чини 135 милиони долари и е сопственост на бродвејската продуцентка Тери Ален Крејмер.

Таа го продава целиот имот, со луксузниот мебел и украсите инспирирани од италијанските замоци.

Влезот е во мермер, висок осум метри. Потоа се преминува во бројни дневни соби на приземјето. Собите се поврзани со ходници направени од тробоен мермер.

Во куќата има неколку трпезарии. Главната спална соба е со големина на простран стан. Слична големина има и главната бања.