Колку бакшиш би оставиле да ве послужува ваква келнерка? (видео)


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Кога муштериите навратија во локалното кафуле на попладневна пијачка, очекуваа само пријатно и опуштено попладне поминато во друштво на пријателите.

Но, кога седнаа во омилениот локал, на нивно изненадување ги дочека гола келнерка. Наместо облека, Шенон своето тело го имаше „(с)облечено“ само во боја, пренесува Mirror.

Воодушевени и мажите и жените

Првите муштерии очигледно ништо не забележаа, туку само се заблагодарија на услугата и продолжија со разговорот. Но, како што беше очекувано, луеѓто набрзо почнаа да забележуваат за што станува збор, па келнерката се најде во центарот на вниманието, а некои од гостите реагираа навистина урнебесно.

Овој нејзин невообичаен изглед е дело на „body-paint“ уметницата Џен Сејдел, позната како Jen The Body Painter, со помош на нејзината ќерка Кенеди.