Кој ли ќе ги запре? Вака ќе изгледа Јувентус со Роналдо (фото)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Трансферот на Кристиано Роналдо во Јувентус е само прашање на време, потврдија денес сите еминентни медиуми на чело со „Марка“.

Според најавите во моментов се договараат последните детали од трансферот, а Роналдо се очекува во сабота да пристигна во Торино.

Италијанските медиуми веќе откриваат како ќе изгледа тимот на „старата дама“ со Кристиано Роналдо, кој би требало да го заземе местото на Гонзало Игуаин.