Клара Чиа од Пике била родена како Естебан?


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Фудбалска ѕвезда Жерар Пике е мета на нов скандал во неговиот приватен живот откако пукна муабет дека девојка му Клара Чиа е трансродова личност.

На социјалните мрежи се појавија тврдење дека новата љубов на светската фудбалска ѕвезда Пике, студентката Клара Чиа е трансродова личност.

Според неодамна објавеното видео на TikTok, Клара е родена како маж, но во еден момент од животот решила да направи неверојатна промена. Таа решила да стане жена и да го промени полот. Според извештаите, Пике знаел за тоа од самиот почеток, а се верува и дека богатиот фудбалер финансиски и помогнал на Клара да ја заврши трансформацијата.

Како што пренесува „El Caribe“, нејзината физичка трансформација започнала кога имала 12 години, а нејзиното вистинско име е Естебан.

На видеото на TikTok се појави и наводна фотографија од Клара кога била момче. .

Иако јавноста е поделена околу овие тврдења, има многу кои веруваат во вистинитоста на оваа приказна.Шпанските медиуми шпекулираат за оваа нова информација, но Пике и Клара засега се без одговор на овие шпекулации.