KKW Body во форма на голото тело од Ким Кардашијан


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде!


Минатата година, славната старлета Ким Кардашијан го промовираше KKW Beauty, својата прва парфемска колекција.

Веднаш по нивното пуштање, сите предмети беа целосно откупени. Сега ги проширува своите козметички вештини и претставува нов мирис на линијата наречена KKW Body.

A post shared by KKW FRAGRANCE (@kkwfragrance) on

A post shared by KKW FRAGRANCE (@kkwfragrance) on

Она што го прави уникатен овој производ е формата на шишенцето кое ќе биде обликувано по изгледот на светски познатите oблини од голото тело на Ким.

Првиот лансиран парфем на ѕвездата вклучуваше три кристални шишиња, но очигледно преовладувало егото на новите дополнувања.

„Следниот парфем што ќе го започнам во мај, KKW Body, е толку голем. Тоа е скулптура на моето тело “, открива ѕвездата во едно интервју.

Објавувањето на новиот мирис дојде со објавата на рамка на страната на Инстаграм, која прикажува тело обликувано на морскиот песок.