Временска прогноза за овој четврток


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Денес времето ќе биде сончево, со мала до умерена облачност. Околу пладне и рано попладне ќе има локален пороен дожд и грмежи. Повеќе услови за нестабилност ќе има во југоисточните делови.

Дневните температури ќе се движат во интервал од 20 до 30 степени. Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 29 степени.

УВ индексот ќе изнесува 6.