Киелини „подмолно“ го удри Белоти – ризикува суспензија (видео)


Лига на Шампиони: Нова сезона, нови очекувања! ↓↓↓


Дефанзивецот на Јувентус, Џорџо Киелини може да добие суспензија од Дисциплинската комисија поради удар врз Белоти за време на торинското дерби.

Станува збор за ситуација која се случи во 58-та минута, кога Киелини несмасно стартуваше над Белоти и „подмолно“ го удри по лицето.

Никој од судиите не ја виде ситуацијата, која не беше разгледувана ни од страна на ВАР, но Дисиплинската комисија ќе ја разгледа снимката.

Доколку се утврди дека Киелини имал намера да го удри Белоти, тогаш сигурно ќе добие казна…Погледнете!