Киднапирање во Андалузија: Севиља на маестрален начин го претстави повратникот Навас!


Лига на Шампиони: Нова сезона, нови очекувања! ↓↓↓


По четири години бегство синот се врати во Севиња.

Хесус Навас по истекот на договорот со Манчестер Сити одлучи повторно да дојде во Андалузија, каде што играше одлично во периодот од 2003. до 2013. година, а сега сака да продолжи во исти ритам.

Навивачите се воодушевени од неговото враќање, а клубот кој најмногу пати ја освои Лигата на Европа во историјата одлично го претстави на еден оригинален и фантастичен начин.

Севиља направи вистинско „киднапирање“ на Навас и го доведе на нивниот стадион, погледнете како тоа изгледаше: