Славни

Ќе се изненадите која е најплатена манекенка на светот според Forbes

Жизел Бундхен оваа година беше детронизирана од врвот на листата на Forbes со најплатени манекенки во светски рамки.

А „виновничката“ за таа детронизација е никој друг, туку риалити ѕвездата и модел Кендал Џенер, 22-годишната полусестра на Ким Кардашијан. Кендал во последните 12 месеци заработи околу 22 милиони долари, за разлика од 17,5 милиони колк што заработи Бундхен.

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Џенер ја удвои својата заработка во однос на минатата 2016 годна, кога инкасираше „само“ 10 милиони долари.

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Трета е Криси Тајген со 13,5 милиони долари заработка, која на оваа листа се наоѓа за прв пат. Сестрите Џиџи и Бела Хадид се на петто, односно деветто место. Првата заработи 9,5 милиони, а втората 6 милиони долари.

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

На десетто место се најде плус-сајз моделот Ешли Греам, која во изминатите 12 месеци заработи 5,5 милиони долари.

To Top