Ќе имаме сончев и убав викенд


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Преку ден ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец.

Дневната температура ќе се движи 10 до 19 Целзиусови степени: Маврово 10, Охрид 16, Битола 17, Дојран 18, Берово 14, Кавадарци и Скопје 19.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со умерен ветер претежно од југоисточен правец.

Во наредните денови времето ќе биде сончево со мала локална облачност. Утре дневните температури ќе се движат од 13 до 20 степени, а од понеделник ќе достигнуваат и до 23 степени.