Касемиро, полека, па тоа е судијата (ВИДЕО)


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓



Реал Мадрид после вчерашната победа над Еспањол, барем до вечершната средба помеѓу Барселона и Џирона ќе биде лидер на табелата во Примера.

„Кралевите“ стигнаа до минимална победа од 1:0, а стрелец на голот беше Марко Асенсио.

Од стартниот тим на Реал беше дел и неуморниот Касемиро кој уште еднаш ја покажа својата борбеност.

На вчерашниот натпревар видовме еден интересен момент кога Касемиро кој беше фокусиран само на топката „стартуваше“ над главниот судија на натпреварот.