Еве како изгледа кога боксер слави во стилот на Кристано Роналдо (ВИДЕО)


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓Боксерот Шакрам Гиасов не е познат на пошироката спортска јавност, но тој вчера стигна до неговата петта победа во неговиот петти меч во боксерската кариера.

Оваа борба беше една од оние кои беа загревање за спектаклот на „Вембли“ помеѓу Џошуа и Поветкин. Узбекистанецот после победата стана вирален хит на социјалните мрежи поради неговата прослава која беше во стилот на Кристиано Роналдо.