Камерите го фатија моментот: Фудбалер за малку ќе загинеше на натпревар!


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Фудбалерот на Сиднеј, Мичел Зуло ја повреди главата на натпреварот против Мелбурн Виктори откако после еден пат се удри во маса која стоеше веднаш покрај аут линијата.

Ситиацијата изгледаше застрашувачки, а последиците за австралискиот репрезентативец можеа да бидат многу полоши. За среќа повредата не е сериозна и фудбалерот наското ќе може да се врати на терените.

„Доколку ударот беше малку посилен неговиот врат сигурно ќе пукнеше. Не знам што бара оваа маса овде, некој мора да сноси одговорност за ова“, изјави еден од клупските доктори.