Спорт

Каков Роналдо? Видете колку скока Кире Лазаров!

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров и на ова Европско првенство покажа дека е незадржлив за противничките одбрани.

Лазаров со години е еден од најдобрите ракометари во светот, а со 19 погодоци по двете кола, капитенот на македонската репрезентација е на третото место на листата на најдобри стрелци на ЕП.

Педантните статистичари на ЕП пресметале дека Лазаров има направено одраз од 74 сантиметри и е на делба на првото место во оваа категорија.

Неодамна Роналдо ги импресионираше сите кога на дуелот против Сампдорија се одрази 71 сантиметар, а нашиот капитен има подобар одраз за цели 3 сантиметри од Португалецот.

To Top