Каков мајсторски потег на Надал! (снимка)

Рафаел Надал со убедливи 3:0 го елиминираше Ботик Ван Де Зандсхулп од Вимблдон и закажа четвртфинална битка против Тејлор Фриц. Холанѓанецот се обиде во еден момент да го надмудри на мрежа, ама се соочи со импресивен бекхенд од страна на рекордерот со 21 Гренд слем титула.