Кајли ја освои насловната на престижниот „Vogue“


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓21-годишната припадничка на шоу-бизнис кланот Кардашијан/Џенер, заводливата Кајли Џенер, ја освои насловната страница од престижносто списание „Vogue“.

После неколку години на популарност, со своите 113 милиони следбеници на Инстаграм, и лансирање на козметичка индустрија, на Кајли и е дадена првата насловна страница на „Vogue“.

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

Следејќи ги стапките на сестраси Ким, 21-годишната милионерка по сопствена заслуга, ја краси насловната страница на најважното, австралиското септемвриско издание на „Vogue“.

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

Фотографирана е од Џеки Никерсон, а стилизирана од Кристин Чентенера, за да се добие свеж изглед како финален резултат, со употреба на минимална шминка.