Јувентус испрати понуда за Санчез – Арсенал се насмеа!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Иднината на Алексис Санчез е главна тема во медиумите, откако стана јасно дека Чилеанецот на крајот на сезоната ќе го напушти Арсенал.

Преговорите за продолжување на неговиот договор со „топџиите“ се прекинати и наводно Санчез го известил раководството дека не сака да потпише нов договор, а тоа значи дека Арсенал ќе мора да го продаде ова лето.

Многу европски клубови се интересираат за Санчез, а медумите откриваат дека веќе стигнала првата понуда на адреса на Арсенал за Чилеанецот.

Како што пренесува „Тајмс“ стигнала понуда од Јувентус тешка 30 милиони евра, а челниците на Арсенал веднаш ја одбиле и ја окарактеризирале како навредлива.

„Топџиите“ се надеваат дека за Санчез ќе добијат двојно поголема сума, а медиумите тврдат дека ПСЖ и Интер се спремни да платат околу 60 милиони евра за потписот на Чилеанецот.