Актуелно

Јовановски и Русковска се сретнаа кога го носеа во Шутка: „Кажувате лаги“ дофрли Боки

Осомничениот Бојан Боки 13 Јовановски, кој синоќа доби и мерка притвор во траење од 30 дена, на излегување од Кривичниот суд се сретна со обвинителката Вилма Русковска, во моментот кога таа даваше изјава за медиумите, а тој беше носен во притвор во Шутка. Кога Јованоски помина крај неа, искоментира „Зборувате лаги“.

Запрашана за коментар за ова, Русковска се пошегува со новинарите дека во тој момент зборувала и нивна колешка, па можеби коментарот се однесувал на неа.

Advertisements
To Top