30 дена притвор за Боки 13


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓Откако доцна вечерва беше изведен пред кривичен судија на распит, како осомничен во аферата за рекет и перење пари, на Борјан Јовановски му беше одреден 30-дневен притвор.

Претходно притвор во исто времетрање доби и Зоран Милески Кичеец, второосомничен во овој случај. Тој веќе е пренесен во затворското одделение во Шутка. Таму треба да биде одведен и Боки 13.