Изведе „смртоносен“ танц околу шипка на врв од висококатница – без заштита!

Руската танчерка Марина Коржаневскаја изведе опасен танц околу шипка на врвот од еден висококатница во градот Воронеж, без никаква заштита и безбедносни мерки.

27-годишната танчерка изведе опасна танчерска точка со леснотија како да се наоѓа на земја, а не како да е на животозагрозувачка вистина.

Видеото го објави на Инстаграм, каде истото стана инстант вирален хит.