Иван Ракитиќ: „Овде почна сè“


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Иван Ракитиќ објави фотографија од неговото детство и со пораката која ја упати дополнително ги зацврсти симпатиите кај неговите обожаватели.

A post shared by Ivan Rakitic (@ivanrakitic) on

„Овде почна сè. И сега, одиме Хрватска“, напиша „Ракетата“ до фотографијата на која како русокосо момче позира со фудбалска топка.

A post shared by Ivan Rakitic (@ivanrakitic) on

Обожавателите му вратија со коментари за среќа и успех во четвртфиналниот меч од Светското првенство.