Интер најави напад на Скудето: Јуве веднаш испрати понуда за Икарди!


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Фудбалерите на Интер синоќа супериорно ја отворија сезоната со победа од 4:0 над Лече и најавија борба за Скудетото оваа сезона.

Интер до крајот на преодниот рок сада ги комплетира трансферите на Алексис Санчез и Кристиан Бираги, па додатно ќе ги засили својот тим.

Во меѓувреме на адреса на Интер пристигна понуда од најголемиот ривал Јувентус за Мауро Икарди. Торинскиот клуб за потписот на Аргентинецот го нуди Манџукиќ и пари.

Меѓутоа, „нероаѕурите“ експресно ја одбија таквата понуда и во замена го сакаат Пауло Дибала.

Ситуацијата со Икарди е комплицирана и доколку не се реши до 2-ри септември најверојатно ќе остане на „Џузепе Меаца“, но нема да биде дел од тимот.