Импресивно: Погледнете како изгледа лицето на Кабиб после неговите 12 УФЦ борби

Уште еден доказ за доминацијата на Кабиб Нурмагомедов над конкуренцијата е тоа како изгледа тој после секоја од неговите борби, пишува Спортски.мк. На социјалните мрежи се појави фотографија од неговиот изглед после последните 12 борби во УФЦ. Кога ќе го погледнете неговото лице тоа не изгледа како Кабиб да имал борба во УФЦ. Мајкл Џонсон, Едсон Барбоса, Глеисон Тибау, Ал Јакинта, Конор Мекгрегор, Дастин Пориер…Се редеа – еве како изгледаше Кабиб после секоја борба.